У Луцькому НТУ відбулося засідання круглого столу «Екологічні проблеми Волині»

У стінах Луцького національного технічного університету відбувся щорічний круглий стіл «Екологічні проблеми Волині». Захід приурочений до 20-ї річниці факультету екології, туризму та електроінженерії.

Стартувала конференція 22 березня та охопила такі напрямки:
-забруднення довкілля у регіоні: статистика, тенденції, прогнози;
-співпраця державних установ, науково-дослідних та освітніх інституцій, громадських організацій у вирішенні екологічних проблем;
-транскордонні впливи на стан довкілля та забезпечення їх моніторингу. Агроекологічні проблеми Волині та наукові здобутки у сфері охорони ґрунтів;
-функціонування заповідних територій, біорозмаїття, охорона рослинного і тваринного світу;
-енергетична безпека середовища: екологічні аспекти;
-ресурсозбереження та збалансоване природокористування.

Участь у заході взяли голова організаційного комітету проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук та члени оргкомітету: декан ФЕТЕ Владислав Волинець і завідувач кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Василь Іванців.

Із привітальним словом виступив куратор круглого столу Василь Іванців, який представив учасників та гостей заходу й зазначив, що засідання відбувається уже вп’яте у Луцькому НТУ, а цьогоріч ще й приурочене до 20-річчя факультету екології, туризму та електроінженерії.

Потому офіційно відкрив круглий стіл проректор Сергій Шимчук. Він наголосив, що подібні заходи є дуже актуальними в умовах сьогодення, адже природа потребує збереження та вирішення низки екологічних проблем, тож дуже добре, що однодумці у цій справі можуть спільними зусиллями наблизитися до вирішення проблем екології, зокрема й на Волині.

«Я щиро радий вас вітати уже вп’яте на цьому чудовому заході, який присвячений проблемам екології Волині. Мені надзвичайно приємно, що саме у нашому університеті проходить цей круглий стіл. Буквально за якихось 100 років було створено стільки проблем в екології, які потребують набагато більше часу для їх вирішення. Якщо брати вирішення цих проблем на теренах України, то таким питанням приділяється увага буквально кілька десятків років. Втім, нашому факультету виповнилося 20 років, тобто фактично ми є піонерами, які одні з перших почали приділяти увагу екології. Луцький НТУ ґрунтовно підходить до питання збереження природи, в нас є багато спеціальностей, ми навчаємо фахівців, які будуть вирішувати проблеми екології, в нас проходять тематичні наукові заходи і це в перспективі створить позитивний ефект», – наголосив Сергій Шимчук.

Разом з тим, декан ФЕТЕ Владислав Волинець зазначив, що тематичні напрямки круглого столу єдуже актуальними і націлені на практичне вирішення проблем екології:
«Щиро вітаю усіх учасників круглого столу, радий, що у нас з’явилася гарна нагода зустрітися. Передивившись тематичні напрямки круглого столу, варто відзначити, що вони є дуже актуальними, а той обмін досвідом, який безсумнівно відбудеться сьогодні, буде дуже корисним і сподіваюся, виллється у практичні напрацювання, які дозволять вирішити екологічні проблеми».

Робоча частина пленарного засідання розпочалася із доповіді к. с-г. н., доцента кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Ігоря Мерленка. Науковець представив до уваги присутніх дослідження на тему: «Стратегічна екологічна оцінка як один з екологічних кроків до євроінтеграції». До слова, науковці Луцького НТУ, до числа яких увійшов й Ігор Мерленко, працюють над розробкою проекту для малої гідроелектростанції, що будуватиметься на Львівщині.

Потому до слова запросили Кузьмішину Ірину – доцента кафедри ботаніки, учасника загальноуніверситетської програми по вивченню природи Західного Полісся СНУ ім.. Лесі Українки, яка розповіла про парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Сидоруків парк» як новий об’єкт природно-заповідного фонду Волинської області.

Своєю чергою, заступник директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Володимир Пшебельський виступив із доповіддю про «Виховання екологічної свідомості, грамотності і здорового життя учнівської та студентської молоді в умовах впровадження концепції «Нової української школи». Натомість, к.б.н., доц., завідувач науково-дослідної лабораторії інноваційних технологій та впровадження Інституту живлення рослин Марія Августинович виступила із дослідженням на тему: «Оптимізація процесу протруювання насіння амінокислотнобіогенного препарату».
Про «Особливості отримання посадкового матеріалу лохини високорослої» розповіла Тетяна Бортнік – к.с-г.н, науковий працівник Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського». Крім того, учасники круглого столу мали нагоду заслухати заступника керівника регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Геннадія Мушку («Реорганізація управління водними ресурсами в нашій державі»), заступника начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківецівського національного природного парку «Уманська пуща» Юлію Грицюк («Поверхневі води Ківерцівського району: їх стан та охорона»), к.геогр.н., доц. кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Віталіну Федонюк («До Всесвітнього дня метеорології: про діяльність секції ВО МАН «Кліматологія і метеорологія» у Луцькому НТУ»).

Із власними дослідженнями виступили й юні науковці, зокрема учень 10 класу Несвічівського ЗЗСО І-ІІІ ступеня Андрій Павлусь представив до уваги присутніх «Дослідження впливу метеорологічних показників на електромагнітне поле атмосфери», а студент групи ЛГ-21 Луцького НТУ Орест Мороз розповів про «Аналіз садово-паркового мистецтва Волині».

Насамкінець учасників круглого столу відзначили відповідними сертифікатами.